Що Київ для вас? Людний святковий Хрещатик? Осінь у Маріїнському парку? Теплий вечір під час прогулянки по набережній? У кожного свої емоції, пов’язані з цим прекрасним містом, яке хочеться любити й оберігати.
Київ має одну важливу функцію, яку ми не помічаємо в повсякденному житті. Київ — столиця України. Столиця держави, яка протягом століть змушена постійно боротися за незалежність. І ми повинні допомогти Києву стати сильніше. Сильніше не у м’язах, а в розумі, мудрості та справедливості.
Не дарма князь Олег назвав Київ «матір’ю міст руських». Київ був і залишається містом з великою історією. Звичайно, не можна упускати можливість зіграти на історичному значенні міста задля вирішення геополітичних завдань України та розвитку самого міста.
Навіщо це потрібно?
Навіть якщо не брати до уваги важливість для держави стати центром регіону, для самого міста в даний час вкрай важливо отримати додаткові можливості для розвитку.
Який розвиток отримає місто згодом?
Це вже більше залежить від уміння самого Києва «продати» себе. Підвищивши увагу та інтерес до себе, місто збільшує кількість аудиторії, до якої буде звернений меседж.
Сама по собі ця обставина призводить до факту відсутності у міста позиціювання, брендингу та іншого маркетингу. Товар зараз просто не позначений. Ми чудово обізнані про те, наскільки Київ — прекрасне місто. Але нам потрібно було отримати досвід взаємодії з ним, щоб це дізнатися.
Головна помилка маркетингу міст — робити наголос лише на одну складову. Стартапність Сан-Франциско або залучення Ванкувером заможних китайців привели до вимушеної міграції частини місцевих жителів, не здатних більше дозволити собі проживання у цих містах.
Тому маркетинг міста повинен бути рівноцінно поділений на всі сегменти розвитку: туризм, геополітика, залучення інвестицій і робочих місць, поліпшення життя для місцевого населення тощо.
Яким стане Київ у результаті?
Все починається з позиціювання, адже таким чином мозку допомагають заповнити порожнечу, яка інакше буде заповнена чим завгодно іншим.
Якщо Київ — місто туристичне, то туристична інфраструктура вкрай слабо розвинена. У Києва колосальна історія, яка ніяким чином не експлуатується. Ця історія при адекватному сучасному застосуванні дозволяє надати як українцям, так й іноземцям щось дійсно нове.
Для людей одним з найбільш важливих факторів при туризмі є архітектура. У Києві приголомшлива архітектура: будови тисячолітньої давнини, шедеври Владислава Городецького. Але знову ми приходимо до того, що якщо все дійсно красиво не запакувати, це буде не настільки цікаво, як може бути.
Якщо Київ — місто спортивне, потрібно робити акцент на аматорському спорті. Киянам необхідний масовий розвиток спорту і здорового способу життя. З яскравими міжнародними забігами, з заохоченням їзди на велосипедах і захистом велосипедистів.
Однак треба підтримувати й професійний спорт, який при належному підході стане ключем до залучення дітей. Тим більше для цього навіть робити багато не потрібно: у Києві є футбольний клуб зі світовим ім’ям та великими традиціями.
Київ посилено розвивається і в кіберспортивному напрямку. Організовуються масштабні міжнародні турніри з найбільш популярних кіберспортивних дисциплін, що заповнюють вщерть Палац Україна. При цьому Київ не обділений і кіберспортивними організаціями зі світовим ім’ям, що базуються у столиці.
Київ якраз є зручним хабом для проведення різних кіберспортивних турнірів. Візова політика України тільки зміцнює позиції міста у цьому напрямку. Тому в зв’язку зі стрімким розвитком кіберспорту, місто має сприяти цьому. Тим більше відомо, що брати Клички цікавляться кіберспортом, і навіть подумували над власною командою.
Якщо Київ — місто ділове, необхідна активна допомога та заохочення розвитку стартапів і науки. Потрібні гранти, податкові пільги, якісний і дієвий юридичний захист, обставлені нові лабораторії. Не можна сподіватися на одних IT-фахівців, які власними знаннями й професіоналізмом привозять до України міжнародні компанії, що відкривають тут R&D-центри.
Київ поки що може при нормальній стратегії розвитку повторити успіх стартап-нації в особі Ізраїлю та стати стартап-містом. Але для початку потрібно згадати, що на науку за роки незалежності держава не виділяла фактично нічого, у наукових фахівців немає навичок ведення бізнесу, а стан української митниці додає труднощів для розвитку не-IT-бізнесів. Проте все поки що вирішується.
Якщо Київ — геополітичний центр регіону, столиця Східної Європи, не обійтися без якісної стратегії просування бренду. Ну не можна виставляти на звичайний конкурс створення талісмана міста у відриві від інших елементів стратегії. Це ні до чого не приведе.
Київ не повинен бути схожим на решту України, яка не скористалася можливостями отримати гарне й вигідне позиціювання, а також актуальний брендинг. Лондон — цікавий приклад, тому що він більше нагадує окреме місто-країну, ніж частину Великобританії з її численними провінційними проблемами.
Київ повинен стати сильним якорем на карті Європи. Створення стійкої асоціації, яка міцно зв’яже поняття Східної Європи та Києва, дасть перспективи як для заробітку, так і для геополітичних ігор на благо країні.
Головне, про що потрібно пам’ятати: якщо зробити красиву упаковку, але не дати змісту, цей товар куплять тільки раз.
[mc4wp_form id=»74863″]